עולם הדירוגים

למה לדרג פריטי אספנות?

ערך פריט האספנות עולה

הפריט עובר אימות שהוא אכן מקורי

הפריט נכנס למגן אקרילי שקוף וכך נשמר לאורך שנים

ניתן להציג ולאחסן את הפריט בקלות

תהליך הדירוג שלנו שלב אחרי שלב

1

ייעוץ

ייעוץ עם המומחים שלנו בנושא הפריטים אותם תרצו לדרג, האם בכלל שווה לדרג אותם? האם ניתן לדרג אותם? האם הם במצב ראוי לדירוג?
המומחים שלנו יספקו לכם את המידע האמין והמדויק ביותר

2

בחירת הפריטים ומסלול הדירוג

בחירת הפריטים אותם תרצו לדרג מתוך האוסף שלכם כולל בחירת מסלול הדירוג הנכון ביותר עבורכם בהתאם לשווי הפריט וזמן ההמתנה הנוח לכם

3

מילוי טופס השליחה

מילוי הנתונים של הפריטים אותם נרצה לשלוח בטופס הדיגיטלי שבנינו במיוחד בשבילכם באתר

4

אריזת הפריטים

הכנת הקלפים לשליחה בסליב שעומד בתקן של חברות הדירוג הגדולות ולאחר מכן הכנסתו אל תוך קארד סייבר
לסרטון הדרכה לחצו כאן

5

שליחת הפריטים אלינו

שליחת הפריטים באמצעות דואר ישראל, מסירה אל נקודות האיסוף המוגדרות מראש שלנו או בתיאום מפגש מראש עם אחד מנציגנו לשם מסירה
לפרטים לחצו כאן

6

בחינת הפריטים

ברגע שהפריטים מגיעים אלינו, המומחים שלנו מבצעים בחינה ובדיקה שלהם טרם שליחתם אל חברות הדירוג

7

שליחת הפריטים לחו״ל

אנו שולחים את הפריטים אל חברות הדירוג באמצעות חברות השילוח הגדולות והמובילות בעולם כאשר הפריט מבוטח

8

עדכונים שוטפים

עדכונים לאורך כל שלבי התהליך יופיעו באתר שלנו בהתאם לסבב הדירוג בו שלחתם את הפריטים

9

הפריטים חוזרים לארץ

בתום תהליך הדירוג, הפריטים נשלחים בחזרה אל חברתנו, שם אנו מבצעים מיון והכנה לפני מסירה בחזרה אליכם

10

בחזרה אליכם

החזרת הפריט יעשה באמצעות  משלוח בדואר ישראל עם מספר מעקב או איסוף בתיאום מראש עם נציגינו מאחת מנקודות החלוקה שלנו ברחבי הארץ

התהליך שעובר הפריט בחברות הדירוג בחו״ל

תהליך דירוג קלפים מתחיל בשליחת הקלף לאחת מחברות הדירוג (למעבר לדירוג לחץ כאן).

כאשר הפריט מגיע לחברת הדירוג, בשלב הראשון החברה מאמתת שני פרמטרים: מצבו הפיזי של המוצר ומקוריותו. לאחר אישור שהפריט אכן מקורי ומאומת, יוקצה לו ציון מספרי, כאשר הציון יכול לנוע בסולם ניקוד של 1-10.

בשלב הבא, הקלף יקבל עיטוף בלוח מאובטח (Case אקרילי אטום), אשר מבטיח את שמירת שלמותו לטווח הארוך.

בדרך כלל ישנם ארבעה גורמים עיקריים שיש לקחת בחשבון כאשר קלף מקבל דירוג, להלן הפרמטרים:

מרכוז - Centering

בפרמטר זה בודקים האם הקלף הודפס בצורה תקינה והאם התמונה מיושרת וממורכזת ביחס לארבעת הקצוות שלו באופן אידיאלי.
ישנן בעיות דפוס שגורמות לתמונה בקלף להיות בסטייה או לא במרכז, מה שעלול להוריד ציון לדירוג הקלף.
כאשר דנים בנושא המרכוז, המדרגים משתמשים באחוזים כדי לתאר כיצד העיצוב העיקרי של הקלף מכוון ביחס לתמונה הממורכזת ביותר.

פינות - Corners

החלק הכי רגיש בקלף הוא הפינות שלו.
גם כשאנחנו מאחסנים את הקלף, הפינות הן אלה שיקבלו את הכי הרבה נזק. לקלף יש ארבע פינות ויכולות להיות לו מספר סוגים של פינות כגון: מעוגלות, חדות, רכות ועוד. פינות פגומות יפגעו משמעותית בשקלול הציון הסופי שלו.

קצוות - Edges

קצוות הקלף חשופות לנזקי אחסון והחזקה לא נכונה. הנזק הכי ידוע לקצוות הוא שרואים את הלבן שמתחת לקלף. ארבעת הקצוות של הקלף ממלאים תפקיד חשוב בציון שלו. קצוות מחוספסים ושחוקים ייבדקו לשקעים או קצוות שחורים. קצוות צבעוניים מכל סוג, ידועים לשמצה בשל בלאי ושבבים אשר הינם חשופים להם.

שטח פנים - Surface

בדיקה של שטח הקלף לשריטות, קיפולים או קמטים. “שטח פנים” מתייחס למצב החומר עליו הודפס הקלף. משטחים מסוימים כמו המשטחים הרפלקטיביים של קלפי פוקימון או קלפי ספורט מודרניים מסוימים הינם רגישים מאוד וחשופים בקלות יתרה לשריטות וקמטים.

חברות הדירוג איתן אנו עובדים

BGS

(Beckett Grading Service) BGS הינה חברת דירוג שנוסדה בשנת 1999 על ידי מגזין BGS שהתעסק באספנות עוד בשנות ה-80, כאשר אמינות ועקביות הם סימני ההיכר העיקריים שלה. BGS היא החברה הראשונה שהכירה בקלפי משחק שהם לא ספורט ובמשך שנים שלטו בשוק קלפי מג’יק. כך שמרה על ידע ברמה הגבוהה ביותר בתחומי אספנות שונים וייחודיים: קלפי משחק, קלפי ספורט, מדבקות, חוברות קומיקס, מגזינים, מטבעות, שטרות ואימות חולצות חתומות.

בין התכונות הייחודיות לשירותי הדירוג שלה הינו פירוט הציונים על גבי ה- Label Subgrade. ה Case הייחודי, נחשב לכזה המושך את עינו של כל אספן. בנוסף, ידוע כי לחברה יש רמת דירוג ייחודית המכונה “Black Label”, משמעות הדבר הינו ציון עשר מושלם בכל ארבעת הפרמטרים. הקושי בהשגת הבלאק לייבל הופך את הקלפים הללו לנחשקים ויקרים במיוחד בעולם האספנות.

CGC

(Certified Guaranty Company) CGC נוסדה בשנת 2000 וחוללה מהפכה בשוק הקומיקס על ידי מתן הערכות ציון חדות, קפדניות ואובייקטיביות ביותר. לפני מספר שנים היא נכנסה לתחום דירוג הקלפים וכבר הגיעה למעמד מכובד בתחום, בזכות עברה וניסיונה בקומיקס ורמת הדירוג הקפדני אליו היא שואפת ומממשת. עם יותר מ 6 מיליון פריטי אספנות מאומתים מאז היווסדה, כיום CGC מציעה את שירות הדירוג הגדול והאמין ביותר בעולם בפריטי האספנות: חוברות קומיקס (המובילה בתחום), מגזינים, קלפי משחק, קלפי ספורט, כרזות קונצרטים, מטבעות, שטרות ובולים.

CGC נוטה להקפיד בבחינת הפרמטרים ולכן הפריטים הזוכים לציון מושלם של Perfect 10, נחשבים בין הקלפים היקרים ביותר בשוק האספנות כיום.

M.A Collectables הינה הנציגה הראשונה והיחידה בישראל אשר מהווה דילר רשמי של חברת הדירוג CGC בישראל!

PSA

(Professional Sports Authenticator) PSA היא חברת אימות ודירוג של קלפי משחק וספורט, המהימנה והותיקה ביותר בעולם. החברה הוקמה בשנת 1991 ואימתה למעלה מ 40 מיליון קלפים ופריטי אספנות מהיקרים בתחום, בשווי מצטבר של למעלה ממיליארד דולר. PSA שולטת בתחום הספורט מרגע היווסדה והרחיבה את תחומי התמחותה לפריטי אספנות נוספים: קלפי ספורט (המובילה בתחום), קלפי משחק, מדבקות, חפיסות קלפים סגורות, מטבעות, ביצוע אימות לחתימות על כל מוצרי הממורביליה (חולצות, כובעים, נעליים, תמונות).

PSA הינה חברת הדירוג שכל אספן מתחיל וותיק ירצו לדרג בה בזכות ציון ה 10 המושלם שלה הנחשב כיותר “נוח” להשגה לעומת שאר החברות המקבילות בשוק.

SGC

SGC (Sports Guaranty Corporation) נוסדה בשנת 1998 ומאז הייתה למובילה ותיקה בתחום האימות והדירוג של קלפים. היכולת שלה לספק ציונים מדויקים ועקביים בזמן, הוא שירות ייחודי לקהילת אספני הקלפים והפך את SGC לאחד מעמודי התווך של דירוג קלפים כבר למעלה מ 23 שנה. החברה מתגאה בדיוקים מבחינת דירוג ובשיטות בהן היא משתמשת לבחינת הקלפים.

בין פריטי האספנות אותם מדרגת החברה, תמצאו: קלפי ספורט, קלפי משחק, מדבקות ועוד.

נכון להיום, החברה דירגה את הקלפים הכי יקרים בהיסטוריה בתחום קלפי הספורט ומחזיקה בשיא גינס העולמי לקלף היקר ביותר בעולם המוערך בשווי של למעלה מ 12.5 מיליון דולר!

פריטים שנשלחים בכל סבב דירוג
0 +
דירוג ממוצע
0 /9
מספר לקוחות שדירגו
0

מושגים מעולם הדירוגים

רישום המספק את פרטי ציונים לפי הפרמטרים הנבדקים: מרכוז, פינות, קצוות ושטח פנים. יופיע על גבי ה Label של הקלף המדורג (קיים רק בחברות הדירוג BGS,CGC)

נמצא בחלקו העליון של הקייס האקרילי ועליו מופיעים המידע של הקלף וציון הדירוג אותו קיבל בתום התהליך

קלף בעל שגיאה בהדפסה. מתייחס לכל קלף עם שגיאה

קייס אקרילי אטום אשר בתוכו מאוחסן ונאטם הפריט אותו מדרגים

תהליך טכני בו מחליפים את הסלאב (קייס אקרילי) הישן או הפגום בסלאב חדש.
הציון נשאר ורק הסלאב מתחדש

תהליך ההכנסה של הפריט אל תוך הקייס האקרילי

קלפים המגיעים מחברת דירוג אחת ועוברים לחברת דירוג אחרת. כשאספן לא מרוצה מהציון שהוא קיבל בחברת דירוג מסוימת ובטוח ששפטו אותו לחומרה, הוא רשאי לשלוח את הקלף ולבקש שידרגו אותו מחדש. חברת הדירוג המקבלת את הקלף המדורג, שוברת את הסלאב ומדרג את הקלף בסטנדרטים שלה (נכון לכלל החברות)
בתהליך הדירוג החוזר, לבעל הקלף יש היכולת לקבוע ציון מינימום, שבמידה והציון שיתקבל בדירוג החוזר יהיה נמוך מציון המינימום שקבע, הקלף יחזור בסלאב המקורי שלו ויחויב בתשלום על הבדיקה

כאשר הקלף מסיים את תהליך הדירוג, הערך שלו בשוק גבוה יותר מזה של קלף זהה שאינו מדורג. לכן חברת הדירוג צריכה לבטח אותו בשווי שלו לאחר הדירוג, אי לכך לכל מסלול דירוג יש ערך מקסימלי לביטוח שעליו חברת הדירוג מצהירה ולכן לכל מסלול דירוג יש ערך מקסימלי שונה של קלפים אותם ניתן לשלוח באותו מסלול מסוים (נניח וקלף לפני דירוג שווה 1000$ בסיום תהליך הדירוג הוא כבר שווה הרבה יותר, בהתאם לציון שקיבל ועל כן במידה וערכו הוכפל בהתאם גם מחיר הביטוח שלו גבוה יותר)

Population Report או בקיצור Pop Report הינו דו”ח המתעדכן באופן קבוע אשר מכיל נתונים מדויקים על כמות הפריטים שדורגו מאותו סוג בדיוק והוא קיים בכל חברות הדירוג

כל פריט המגיע לחברות הדירוג בראש ובראשונה עובר תהליך של אימות המאשר כי הפריט הינו מקורי ועל כן ניתן לדירוג

פריט חתום המגיע אל חברת הדירוג יכול לעבור תהליך אימות ואישור של זהות החותם שאכן הוא עצמו ובכתב ידו ביצע את החתימה על הפריט אשר נדרש לאמת עליו את החתימה שלו

דילוג לתוכן